Yusuf Çim Kimdir ?

Yusuf Çim Kimdir ?

Yusuf Çim kimdir, Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 tarihindeİstanbul‘da 3 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olarak doğmuştur. Bir ablası, bir abisi vardır. Babası eczacıdır. İlkokulu Cibali İlköğretim okulunda, ortaokulu Riyaziyeci Salih Zeki okulunda okudu. Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Bilgisayar Programcılığı üzerine okuyarak mezun oldu. İstanbul Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

Lise yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor Paf takımında stoper olarak 2 yıl futbol oynadı. Daha sonra pilot takım olan Fatih Hilal Spor Kulübüne tranra futbol kariyerini sakatlıktan dolayı noktaladı.

Yusuf Çim 2009 – 2012 yılları arasında mankenlik yaptı. 2009 yılından itibaren Media Markt, Eti, Avea, Blast, İpragaz, Castrol gibi birçok markanın ve FHM dergisi katalog çekimlerinde Fotomodellik yaptı. 2010 yılında Avea ve Gs Mobile ile 2011 yılında Aksiyon Dergisi reklamlarında oynadı. 14 Haziran 2011 tarihinde Demet Akalın‘ın “Aşk” şarkısının klibinde, Ağustos 2011 tarihinde de yine Demet Akalın‘ın “Sabıka” adlı şarkısının klibinde oynadı.

Modellik yaptığında birçok defileye çıktı, Fashion Week, Günsel Ülkü, Forever Young gibi defileler ve Damat, Kiğili, Tween, Ralp Lauren, Hatemoğlu, Polo,Mango, Marks&Spencer gibi tanınmış markalar için podyuma çıkmıştır.

2011 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında 2. oldu ve 2011 Best Model of Turkey Best Press(Basın 1.liği) kazandı. Aynı zamanda şarkıcıdır.

2013 yılında “Olsun Bi Kere” adlı çıkardığı EP Albümüyle müziğe başladı. Şuana kadar Almanya‘da 3,Belçika‘da 1 konser verdi.

Yusuf Çim, 2014 yılının Aralık ayında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Gazzeli genç bir kızın hayatının konu edildiği “Ezra‘ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Öksüz, İsmail Filiz, Serkan Şenalp, Zeynep Koltuk, Doğukan Polat, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2014 – 20. MGD Altın Objektif Ödülleri- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

Albümleri :
2013 – Olsun Bi Kere

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Ezra (dizi)

Bu bilgiye katkıda bulun (Üyelik gerektirmez)

Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz