Saçların daha şekilli görünmesi için çeşitli ürünler kullanılır. Bu ürünlerden bazıları saç jölesi, sprey, wax gibi şekillendiricilerdir. Önceleri saç jölesi daha çok tercih edilirken artık yerini waxa bırakmışıtr. Waxı daha az kullanarak daha etkili sonuçlar almak mümkündür. Sağladığı bu pratik fayda ile yanınızda, çantanızda, arabanızda da taşıyabilir, ihtiyaç duyduğunuz her zaman kullanabilirsiniz. 

  • Kullanacağınız waxı saç yapınıza göre alın. Örneğin, yumuşak saçlara sahipseninz saçlarınız kolay şekil alsa da çabuk bozulur. Bu yüzden sert çeşidini almalısınız.
  • Vereceğiniz şekle uygun waxı tercih edin. Örneğin, saçlarınızı geriye doğru yatırıyorsanız ya da ıslak bir görünüm vermek istiyorsanız sertlik düzeyi orta ve ıslak görünüm sağlayan bir wax tercih etmelisiniz.
  • Ürünü kullanmadan önce saçlarınızı yıkayın.
  • Yıkanan saçı iyice kurutun ve fön ile saçınıza istediğiniz şekli verin. Saçınız zor şekil alıyorsa istediğinize en yakın olan şekli sağlayın. Gerisini wax ile halledebilirsiniz. 
  • Waxı bir ya da iki nohut tanesi kadar kullanabilirsiniz. Çok fazla kullanmamanız önerilir. Aksi halde saçlar birbirine yapışabilir ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir.

 Wax Kullandıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Kullandıktan sonra saçlarınızı mutlaka yıkayın. Saçınızda wax varken uyumamanız önerilir. Çünkü waxın saçınızda uzun süre kalması saç derinizi havasız bırakır. 
  • Kullandığınız waxın saçınızda kalıp halinde kalmadığına dikkat edin. Saçta kalıp halinde kalan wax saçınızda kötü bir görünüme neden olur.
  • Kullandığınız waxın kaliteli olmasına dikkat edin. Kalitesiz bir wax kullanırsanız gün ortasında etkisini kaybetmesi durumunda saçlarınız bozulabilir, doğallığını kaybedebilir. Saçınızın bozulması durumu da sizin için negatif bir etki yaratabilir.
  • Yumuşak saçlara sahipseniz saçınıza wax ile istediğiniz şekli verdikten sonra saç spreyi ile destekleyebilirsiniz. Wax saçın kolay şekil almasını sağlar. Ancak yumuşak saçlarda daha uzun süreli bir etki yaratmak için saçınızı spreyle sertleştirirseniz daha uzun süre saçınızın dağılmadan istediğiniz şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.