Tavşan Kanı Çay Nasıl Demlenir?

Tavşan Kanı Çay Nasıl Demlenir?
Lezzetli bir bardak çay nasıl demlenir öğrenmek ister misiniz? Aşağıda sıraladığımız birkaç adımı takip ederek çayınızı en iyi şekilde demleyebilirsiniz! Üstelik size vereceğimiz püf noktaları ile yumuşak içimli bir tat elde edebileceksiniz. 
 
Çayınızı Nasıl Demlemelisiniz?
 
Bir çay kaşığı toz çayı seramik ya da cam demliğe ekleyin ve 15-20 dakika demleyin.
Eğer dökme çay tüketicisiyseniz ilk olarak demliğinize her bir bardak çay için bir tatlı kaşığı kadar çay, üzerine de suyunuzu ekleyin. Çay deneyiminizi daha kaliteli bir hale getirmek için cam ya da porselen demlik tercih etmenizi öneriyoruz. 15-20 dakikalık bir demleme süresinden sonra çayınızın tadını çıkarabilirsiniz.
Uzun süren yumuşak içimli çay lezzetine demlik süzen poşet çay kullanarak da ulaşabilirsiniz. Her bir demlik süzen poşetten üç bardak çay elde edebilirsiniz. Çay poşetlerini demliğinizin içerisine koyun, sonrasında her bir demlik süzen poşet için bir çay bardağı kaynar suyu demliğinize ekleyin. Bunun üzerine bir çay bardağı kaynar suyu da ek olarak ilave edin. 15-20 dakika demlemeye bırakın. Eğer daha yoğun bir tat elde etmek istiyorsanız, demleme sürenizi uzatabilir ya da kullandığınız demlik poşeti sayısını arttırabilirsiniz. Sonrasında servis edin ve tadını çıkarın!
 
Zamanı ve sıcaklığı doğru belirlemek önemli!
 
Çayın ne kadar uzun demleneceği konusuna gelecek olursak; mükemmel bir çay için taze kaynamış içme suyu kullanılmalıdır. İdeal süreyse, yukarıda belirttiğimiz gibi 15-20 dakika arasındadır.
 
Sevdiğiniz şekilde çay demleyebilmek için çayın tadına varmanız için çok önemli ve bir o kadar da eğlenceli. Yukarıdaki önerilerimizi dikkate alarak en sevdiğiniz çay keyfini keşfetmenin tadına varın! 
Captcha işaretlenmemiş.