Doğal tatlandırıcı özelliği bulunan, bir tutamı bir litre çay ve kahve gibi içeceklerin tatlanmasını sağlayan, şeker ve diğer suni tatlandırıcıların aksine vücuda zararı bulunmayan stevia bitkisinin diğer faydalarını yazımızın devamında… 

Doğal tatlandırıcı özelliği bulunan, bir tutamı bir litre çay ve kahve gibi içeceklerin tatlanmasını sağlayan, şeker ve diğer suni tatlandırıcıların aksine vücuda zararı bulunmayan stevia bitkisinin diğer faydalarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. Şeker bitkisi olarak da bilinen stevia bitkisinin vücuda sağladığı oldukça fazla yarar bulunmakta olsa da bu bitki özellikle de şeker hastaları tarafından uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Genel sağlık durumunuza göre bir uzmana danışıp kullanılması önerilir. İşte merak edenler için stevia bitkisinin faydaları.

Stevia bitkisinin (şeker bitkisinin) faydaları

Beyaz şeker yerine tüm yiyecek ve içeceklerde kullanılabilir. Kalorisiz bir bitkidir, düzenli kullanımı zayıflamaya yol açar. Kan şekerini düzenlemektedir. Dişlerde plak oluşumunu yavaşlatır, diş çürüklerini önler. Vücudun daha fazla kalsiyum emmesini sağlar. Yüksek tansiyonu önler. Vücudumuzun daha fazla vitamin ve mineral almasına olanak sağlar. Doğal bir tatlandırıcı olduğundan sağlık için önemli bir faydası olmadığı söylenmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Uyarı: 1MilyarBilgi.com'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan www.1MilyarBilgi.com ve ilgili uzman, yazar ve editörler sorumlu olmayacaktır.