Shrink Paketleme Nedir? Avantajları Nelerdir?

Shrink Paketleme Nedir? Avantajları Nelerdir?

Her sektörün kendi içinde oluşturduğu rekabet ortamında işletme sahipleri bir adım öne geçebilmek için normal olarak işleyişlerini en iyi şekilde tasarlamak ve sistemli çalışma prensibi edinmek istemektedirler. Tabi ki, bu sistemi oluşturabilmek için de teknolojinin yeniliklerinden faydalanmak, kuşkusuz kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Mesela son zamanlarda özellikle seri üretim yapan imalatların gözde makinesi olarak adını duyuran shrink makinası, paketleme konusunda hem kaliteli bir görsellik hem hızlı paketleme hem de paketlenen ürünlerin dayanıklılığını artırma özelliğine sahip olduğundan her geçen gün popülerliğini artırmaktadır. Peki, kısa zamanda bu kadar ün kazanan shrink paketleme sisteminin avantajları nelerdir? Eminiz ki, hemen her işletme sahibi bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve yeteri kadar tatmin olursa bünyesine shrink makinesini kazandırmak istemektedir.

Shrink makinası, paketleme konusunda üretimlere destek veren son derece yararlı bir cihazdır diyebiliriz.

Shrink Paketleme ile İşletmenize Katabilecekleriniz

Shrink paketleme, tek bir fayda değil birden fazla yarar sağlayarak kullanıcılarına çeşitli noktalarda kazanç sağlar. Dolayısıyla detaylı bilgi vermek gerekirse, tek bir ürün üzerinde uygulandığı gibi birden fazla ürünü tek bir paket haline getirme konusunda da etkili bir paketleme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Yani shrinkleme işlemi paketlenecek ürün etrafından dönen bir filmin kenarlarına kaynak makinesi ile dikiş atılması ve son aşamasında ise ısı işlemi gören filmin çekilerek, büzüşmesi sonucunda ürünün formunu almasıyla sonuçlanan bir uygulamayı içermektedir. Dolayısıyla dileyen tek bir ürün üzerinde kullanırken, dileyen de birden fazla ürünün toplu halde daha tok bir görüntüye kavuşması için tercih edebilmektedir. Örneğin; 30’lu ayran paketinin normal şekilde depoda gerçek kullanıcısına ulaşana dek muhafaza edilmesi oldukça güçtür. Dış ambalajı kirlenebilir, ayranın koruyucu kapağı delinebilir ve ürün kullanım dışı olabilir, çok kolay paket dağılarak ayranlar etrafa saçılabilir. Bu olumsuzlukların her biri üretici firmadan aracı firmayla birlikte satış yapan firmaya dek her birine maddi zarar olarak yansıyacaktır. İşte tüm bunları engellemek adına tasarlanan Shrink Makinesi, birden fazla ürünün tek bir paket olmasıyla birlikte güvenli şekilde muhafaza edilmesine ön vermektedir.

Ayıca her çeşit ürün shrink paketleme ile haşerelerden korunmaktadır. Estetik bir görüntü kazandığı gibi istenildiğinde paket üzerine baskı yapılması da mümkün olmaktadır. Rutubet, yağlanma ve kirlenmeye karşı da bu yöntemle üretimden çıkan her ürün korunmaya alınmaktadır. Shrink makinesi satın alırken hedeflediğiniz verimi alabilmek için öncelikle üretim hızınıza bağlı olarak manuel, yarı otomatik ve tam otomatik modellerden yana doğru seçim yapmanız gereklidir. Bunun yanı sıra olası arıza durumlarında hızlı ve sorunsuz teknik destek alabilmeniz için tedarikçi firmanızın da güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Doğru firmadan doğru modeldeki bir ürünü tercih ederek, oluşturacağınız yüksek verim sayesinde her açıdan kazanç elde edeceğinizi bilmelisiniz.

Captcha işaretlenmemiş.