Sağlıklı cinsel ilişki kalp krizi riskini azaltır mı?

Sağlıklı cinsel ilişki kalp krizi riskini azaltır mı?

Cinsel ilişki sadece iki kişinin zevk almak için yaptığı bir aktivide değildir. Amaç bu olsa bile seks yapmanın oldukça faydalı sonuçları da bulunmaktadır. İnsan bedenine ve ruhuna sayısız faydası olduğu kanıtlanan cinsel ilişkinin kalp krizini bile önlediğini biliyor muydunuz? Uzmanlar, sağlıklı bir cinsel birlikteliğin insan sağlığına çok faydalı olduğunu söylüyor. Peki cinsel ilişkinin sağlığa olan faydaları neler? İşte konu hakkında tüm merak edilenleri konuyla ilgili bilgiler veren Cinsel Terapist Dr. Kenan Eren'den öğrendik. 

BASİTE İNDİRGENECEK BİR PAYLAŞIM DEĞİLDİR 

Cinsel birliktelik basite indirgenerek paylaşılacak bir aktivite değildir. Bazı çiftler, örf, adet, gelenek ve göreneklerden aldıkları bilgilere yenik düşüyor. Bu da ilişkinin ilerleyen zamanlarında işlev bozukluklarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra çiftlerde istek azlığı da ortaya çıkıyor. 

CİNSEL İLİŞKİ TİNSEL BİR OLGUDUR

Cinsellik tensel bir olgudan ziyade tinsel bir oldu olarak değerlendirilmelidir. Tinsel demek ruhsal ve zihinsel anlamına gelmektedir. Sadece ten üzerine kurulu cinsel birliktelikler bir süre sonra bitmektedir. Bu tarz ilişki düzeyi olan kişilerin ilişkide ilerlemesi oldukça zordur. Bu nedenle tpartnerinizle aranızda tinsel bir bağ kurmanız her zaman için daha doğru olacaktır. Sağlıklı bir cinsel ilişki, ilişkinizin ömrünü de uzatacaktır. Sağlıklı ilişkiden kastetilen şey, kişilerin kendi fantezilerini, düşüncelerini uygulayabildikleri bir mecra anlamına gelmektedir. 

 KALP KRİZİ RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR

Cinsel birliktelik sırasında mutluluk hormonları adeta harekete geçiyor. Cinsel birlikteliğin koruyucu bir etkisi de bulunuyor. Örneğin gribe, kalp ve damar hastalıklarına iyi geliyor. Duyunca oldukça şaşıracağınız bir bilgi de cinsel ilişkinin kalp kirizi riskini düşürdüğü. Evet yanlış duymadınız! Seks yapmak kalp krizi riskini de düşürüyor. 

Kaynak :ElmaElma.com

Captcha işaretlenmemiş.