İnsanlar son yıllarda zayıflamak için birçok yöntem denemektedir. Spor yapmak yerine içinde bitkisel faydalar sağlandığı söylenen haplara yöneliriz. Fakat bazen uyguladığımız yöntemler biz insanlara sağlık yerine zarar vermektedir.

Kendimizi lezzetlerden mahrum bırakamadığımız için istediğimiz fitliğe kavuşamadığımız gibi birde obezite hastalığı ile karşı karşıya kalabiliriz. Sağlığımızı etkilemeden zayıflamanın yollarını ararken, bol bol yürüyerek veya koşarak kimi zaman kendimizi aç bırakarak zayıflamaya çalışırız. Öncelik olarak çok fazla hamurlu ve yağlı yemeklerden uzak durmamız, beslenme düzenine ve saatlerine dikkat etmek gerekiyor. Günümüzde çok fazla kilo verdirdiğini söyleyen diyet programlarını televizyon, gazete ve dergilerden görüyoruz. Bunlar arasında limon diyeti en etkili çözüm yollarından biridir. Hem sağlıklı kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda antitoksidan özelliği ile cildinizi gençleştirecektir. Limon bol miktarda magnezyum, C vitamini ve kalsiyum içerdiğinden dolayı hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir hemde enfenksiyona karşı savaşan asitler bulundurmaktadır. Özellikle kış aylarında bolca tüketmenizi öneririz.

Limon Diyeti Nasıl Olur?

Limon diyeti istenilen şekilde uygulandığında 2 haftada 10 ile 12 kiloya kadar verdiriyor. Genellikle hızlı şekilde kilo vermek isteyenler tarafından uygulanan bu diyet daha sonrasında kontrol altına alınmadığında hızlı bir şekilde verdiğiniz kiloların geri alınmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden diyet sonrası yediklerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sırasıyla verilecek olursa her gün katlamalı olacak şekilde öncelikle 1. gün 1 adet limon ve 1 bardak içme suyu şekilde başlıyorsunuz daha sonrasında 2. gün 2 adet limon ve 2 bardak içme suyu şeklinde devam ediyor. Sırasıyla 3. gün 3 adet limonu 3 bardak içme suyunun içine koyup içiyorsunuz. Bunun yanında yediklerinize dikkat etmenizi öneriyoruz. 6 gün bu şeklide katlamalı devam ettikten sonra 7. gün 3 adet limonun suyunu 10 bardak su ile karıştırıp 1 kaşık bal koyarak gün içinde zaman zaman içmenizi öneriyoruz. Sonrasında kaldığımız yerden geri şekilde devam edilerek diyet bitirilir. 8. gün 6 adet limon ve 6 bardak su, 9. gün 5 limon ve 5 bardak su şeklinde devam edilerek 14. gün 3 adet limon suyu ve 10 bardak içme suyu 1 kaşık bal ile karıştırılarak diyet bitirilir.

Aynı diyete devam edebilmek için en az 1 ay ara vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında 14 günlük periyot olarak aynı şekilde yine devam edebilirsiniz. Mutlaka sabah aç karnına içilmeli ve yarım saat sonra kahvaltınızı yapmalısınız.

Etiketler

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Uyarı: 1MilyarBilgi.com'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan www.1MilyarBilgi.com ve ilgili uzman, yazar ve editörler sorumlu olmayacaktır.