Kova Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu insanları utangaç ve sessizlerdir ancak aynı zamanda alışılmadık hatta garip ve enerjik biri olabilirler. Kova burcunun özelliklerini ve karakterini sizler için detaylı olarak derledik.

Element:  Hava

Özellik: Sabit

Renk:  Açık mavi, Gümüş

Gün: Cumartesi

Yönetici gezegen: Uranüs, Satürn

En uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Yay

Şanslı numaralar: 4, 7, 11, 22, 29

Tarih aralığı: 20 Ocak – 18 Şubat

Güçlü yönleri:   İlerici, orijinal, bağımsız, insancıl

Zayıf yönleri:  Duygusal ifadelerden kaçar, maymun iştahlı, inatçı, soğuk

İlgi alanları: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardımcı olmak, bir şeylerin uğruna savaşmak, entelektüel sohbetler, iyi dinleyiciler

Hoşlanmadığı şeyler:  Sınırlamalar, tutulmayan sözler, yalnız olmak, sıkıcı durumlar, onların fikirlerine katılmayan insanlar

Kova burcu insanları utangaç ve sessizlerdir ancak aynı zamanda alışılmadık hatta garip ve enerjik biri olabilirler. Her iki ruh durumunda da derin düşünen, entelektüel seviyeleri yüksek ve başkalarına yardım etmeyi seven bireylerdir.

Önyargısızlardır ve olayların her iki tarafını da görebilirler. Bu da onları harika birer problem çözücü yapar.

Onları çevreleyen enerjiye kolayca adapte olabilseler de, bazen sahip oldukları gücü yenilemek için yalnız ve her şeyden uzak geçirecekleri zamana ihtiyaç duyarlar. Kova’lar, dünyaya fırsatlarla dolu bir yer gözüyle bakarlar.

Kova burcu, her fırsatta aklına kullanan bir Hava elementi burcudur. Zihinsel bir teşvik yoksa, sıkılırlar ve en iyi sonuca ulaşmak için bir motivasyon eksikliği duyarlar.

Yönetici gezegeni Uranüs olan Kova, ürkek, ani ve bazen saldırgan bir doğaya sahiptir ancak bu aynı zamanda onlara vizyon sahibi bir kalite katar. Geleceği algılama yeteneğine sahipler ve bundan beş ya da on yıl sonra ne yapmak istediklerini tam olarak bilirler. Uranüs onlara ayrıca hızlı ve kolay dönüşümün gücünü verdi ve bu sebeple çevreleri tarafından düşünen, ilerici ve hümanist insanlar olarak bilinirler.

Bir grup ya da toplulukta kendilerini iyi hissederler ve bu yüzden etraflarında her zaman insanların olması için çaba sarf ederler. Onlar için en büyük sorun, sınırlanmış veya kısıtlanmış oldukları hissidir. Özgürlük ve herkes için eşitlik arzusu nedeniyle, her zaman konuşma ve hareket özgürlüğünü sağlamaya çalışacaklardır.

Soğuk ve duyarsız kişiler olarak nam salmış olsalar da, aslında bu sadece ‘erken samimiyet’e karşı kurdukları savunma mekanizmalarıdır. Kova’ların; başkalarına güvenmeyi ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade etmeyi öğrenmeye ihtiyaçları vardır.

 

Captcha işaretlenmemiş.