iPhone X'in 999 dolar olduğunu duymayan kalmadı. Çin'de sanayi içindeki kişiler, her bir bileşenin ne kadar maliyeti olduğunu ve iPhone X'in toplam maliyetini araştırdı. Yayınlanan rapora göre iPhone X'in maliyeti 412.75 dolar. Satış Fiyatı ise 990 Dolar. Satış fiyatından %60 daha ucuz.

En pahalı bileşen 5.8" OLED panel. Samsung tarafından üretilen ekran panelinin birim başına fiyatı 80 dolar. Diğer tüm donanım bileşenlerinden daha pahalı. Toshiba'dan alınan 256 GB'lık depolama birimi 45 dolar, 3 GB RAM ise sadece 24 dolar.

Yeni iPhone'larda bulunan yetenekli ve güçlü A11 Bionic yonga setinin fiyatı 26 dolar. Üç boyut sensörü de pahalı kategoride, sensörlerin fiyatı da 25 dolar olarak görünüyor.

Tüm bileşenlerin toplamı son tüketici fiyatı kadar yüksek tutmuyor. Bununla birlikte iPhone X'in maliyet fiyatında imalat, lojistik ve Ar-Ge yer almıyor. iPhone X, 27 Ekim'de ön siparişe çıkacak ve 3 Kasım'da satışa sunulacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.