Hangi Köprüden Hangi Araç Ne Kadara Geçecek?

Hangi Köprüden Hangi Araç Ne Kadara Geçecek?
15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’yle İstanbul Boğazı’nda üç farklı alternatif oluştu. Ancak yeni köprünün açılmasıyla birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden her araç geçemeyecek. Kınalı-Odayeri tamamlanana kadar Mahmutbey gişelerde yoğun bir trafik olabileceği belirtiliyor. 

Köprü geçiş fiyatları ise 50 liraya kadar çıkabilecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasıyla ağır tonajlı araçlar zorunlu olarak bu köprüye yönlendirilecek. Bunun da özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Örneğin İstanbul’a meyve getiren bir kamyon, Tem karayolu  Ümraniye, Çamlık kavşağından yeni otoyola girerek Reşadiye, Riva ve Poyrazköy güzergâhını izleyerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ulaşacak. Köprüyü geçtikten sonra önce Odayeri kavşağına ulaşan araç buradan bağlantı yolunu kullanarak Mahmutbey kavşağına kadar gelecek.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

15 TEMMUZ ŞEHİTLER  KÖPRÜSÜ

KULLANABİLECEK ARAÇLAR

Dingil mesafesi 3.20 altında olan panelvan, kamyonet dışında 1. sınıf tüm araçlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçebilecek. Taksi, dolmuş ve İETT otobüsleri de köprüyü kullanabilecek. 

KİMLERE YASAK
Aks aralığı 3.20’den büyük her türlü iki akslı araçlar (Kamyonet, pikap, jeep, küçükotobüs, büyük otobüs, kamyon, treyler)


GEÇİŞ ÜCRETLERİ
Otomobiller, motosiklet ve minübüsler: 4.75 TLt Turist taşıma belgesine haiz otobüsler: 6 TL

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ

KULLANABİLECEK ARAÇLAR

1. sınıf tüm araçlar, kamyon ve kamyonet dışında dingil mesafesi 3.20 ve üzerinde olan 2. sınıf araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçebilecek.

KİMLERE YASAK

İki aksın üzerindeki kamyon, tırlara ikinci köprü artık yasak. Kamyonetlere de aks sınırlaması geldi.

GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Aks aralığı 3.20’den küçük iki akslı araçlar Otomobiller, motosiklet ve minübüsler: 4.75 TL

Aks aralığı 3.20’den büyük her türlü iki akslı araçlar dahil Pikap, jeep, küçük otobüs, büyük otobüs, cenaze arabası,  ambulans: 6 TL

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ

KULLANABİLECEK ARAÇLAR

Ağır tonajlı araçlar, kamyonet, kamyon ve diğer tüm araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçebilecek.

KİMLERE YASAK

Her hangi bir kısıtlama yok

GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Aks aralığı 3.20’den küçük iki akslı araçlarOtomobiller, motosiklet, kamyon, kamyonet ve minübüsler dahil: 9.90 TLt Aks aralığı 3.20’den büyük her türlü iki akslı araçlar dahilKamyonet, pikap, jeep, ambulans ve cenaze arabası, küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon: 13.20 TLt 3 akslı her türlü araçlar Otobüs, kamyon ve treyler: 21-49.3 TLt 4 VE 5 akslı her türlü araçlarOtobüs, kamyon, treyler: 49.3 TLt 6 ve yukarı akslı araçlarRömorklu kamyon ve treyler: 49.3 TL

Captcha işaretlenmemiş.