Erkekte ve Kadında Cinsel Gücü Artıran 5 Besin

Erkekte ve Kadında Cinsel Gücü Artıran 5 Besin

CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN AFRODİZYAK BESİNLER

Aşk yapmak için filemize şehvet artırıcı, mutluluk veren enerji besinlerini ekledik.

Tanrıçalardan neyimiz eksik?     

Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit’in birlikte olduğu seçilmiş erkeklere, cinsel gücü artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler, karışımlar hazırladığı rivayet edilir.  

Uyarıcı, enerji veren, hatta bazılarının kokusunun bile insanı etkisi altına aldığı bu sürpriz karışımlara "afrodizyak" adı verilmiştir.   

Elbette, en büyük afrodizyak koşulsuz ki sevgi ve anlayıştan geçer. En kolay ve en değerli doğal tarifse sevdiklerinize sarılmaktır.

3 ana ve 3 ara öğünü atlamadan dengeli, sağlıklı besinleri tüketmek, düzenli ve yeterli uyku almak, insan bedeninde serotoninin sevyesini yüksek tutar, görevlerini yerine getirmesini sağlar.                          

Afrodizyak açısından etkili yiyecekler dediğimizde, aklımıza ilk olarak kadınların vazgeçilmezi, olmazsa olmazı çikolata, badem, fındık ve antep fıstığı geliyor.

Peki bunların dışında hem cinsel gücümüzü hem yaşamımıza enerji katacak diğer besinler nelerdir?

Sağlıklı bir cinsel hayat için en iyi 5 besini açıklıyorum:

Ananas; bromelin enzimi içermektedir ve bromelin de libidoyu artırır.

Kuşkonmaz; a, b, b2 ve c vitamin bakımından zengindir, ilkçağlardan buyana afrodizyak etkisi bilinmektedir.

Ahududu; romantik ve özel günlerinizde, gecelerinizde tüketebileceğiniz ahududu, bedenini güçlendirici bir yapıda olup tonik özelliği taşımaktadır.

İstiridye; tarihteki meşhur Kazanova’nın vazgeçilmez besini olan istiridye, içindeki çinkoyla sperm kalitesini ve cinsel isteği  arttırır. Çinko, fosfor ve iyot barındıran istiridye, kadın ve erkek libidosunu yükseltir. Çinko testesteron salgılanması için önemli bir mineraldir.

İncir; e ve b vitaminleri açısından çok zengindir. Sindirimi kolaylaştırmanın yanı sıra incir erkeklerin cinsel gücününü artıran oldukça etkili afrodizyaklardan biridir.

Sıcak havalarda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, plaj çantanızda bulundurmayı tercih edeceğiniz serinletici hem detoks hem de afrodizyak etkisi de yaratan su tarifim ilk yazımda sizlere hediyem olsun. 

SERİNLETİCİ AFRODİZYAK

Malzeme:

50 cc’lik şişeye 1 ya da 2 dilim ananas, 1 tane incir, nane yaprakları, birkaç damla limon ve iki dilimlenmiş limon.

YAPILIŞI:

Küp, küp doğradınız meyveleri cam şişenize doğrudan koyarak nane ve limonla harmanlayıp su ekleyin.

Meyvelerinizi mutfak robotundan geçirin, istediğiniz kıvama gelene kadar soda ekleyin, limon ve nane yapraklarıyla süsleyin.

Yazar : Esra Oğuz 
https://www.instagram.com/esraaoguz/

Captcha işaretlenmemiş.