Çağatay Akman Kimdir?

Çağatay Akman Kimdir?
Söz ve bestesi kendisine ait olan Gece Gölgenin Rahatına Bak ile Youtube'da büyük başarı elde eden genç şarkıcı Çağatay Akman 3 haftalık süreç içerisinde 38 milyon izlenme rakamına ulaştı. Fizy, Spotify ve Deezer'da gibi müzik platformlarında ilk sıraya oturan Akman, i-Tunes'da da üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. İlk klibi ile birçok platformda başarı elde eden genç şarkıcının Aleyna Tilki kadar başarılı olabileceği yorumları yapıldı. Peki Youtube'da yeni bir rekora doğru giden Çağatay Akman kimdir ve kaç yaşında?
Bir süre önce parçanın kasım ayı sonunda yeni klibi ile birlikte müzikseverlerin beğenisine sunulacağını ifade eden Çağatay Akman, klibin çekimlerinin farklı ortamlarda yapılmasından dolayı yaşanan gecikme için takipçilerinden özür dilemişti.

12 Aralık tarihinde piyasaya sürdüğü single parçası ile birlikte 1 günde 300 bini aşkın izlenme rakamına ulaşan Çağatay Akman, Youtube’un trend videolar listesine yirminci sıradan girmeyi başardı.

“Gece Gölgenin Rahatına Bak” adlı parçanın sözlerini Koray Albayrak ile birlikte yazan genç şarkıcıya klip çekimlerinde yönetmen Yekta Özbilen eşlik etti. Parçanın aranjesini ise Mehmet Ali Sezer üstlenirken, Youtube’daki yayın platformu olarak 2645 Records tercih edildi.

ÇAĞATAY AKMAN KİMDİR?

31 Temmuz 1998 doğumlu olduğu öğrenilen genç şarkıcı 17 günlük süre içerisinde 17 milyonu aşkın izlenirken günlük ortalama 1.5 milyon görüntülenme ile trend videolarda yerini aldı.

Rap müzik ile yakından ilgilenen Çağatay Akman, ilk single parçası olan Gece Gölgenin Rahatına Bak’ı takipçilerinin beğenisine sundu. Farklı ortamlarda dönem dönem sahne alan genç şarkıcının parçası Youtube üzerinde 1 günlük süre içerisinde 300 bini aşkın izlenme rakamına ulaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda gitar çalmayı ve şarkı söylemeyi oldukça sevdiği öğrenilen başarılı şarkıcının sosyal medyayı aktif olarak kullandığı dile getirildi.

Popüler video uygulamalarından olan Scorp’ta da bir süre önce şarkı ile ilgili açılan başlığa onlarca video gönderilmiş ve şarkının nakarat kısmı şimdiden birçok kişi tarafından ezberlenmişti.

Bir süre önce piyasaya çıkardığı Cevapsız Çınlama adlı şarkısı ile Youtube'da 180 milyon izlenme rakamına ulaşan Aleyna Tilki, ilk single parçası ile popüler olmuştu. Akman'ın da oldukça genç yaşta olması ve ilk single şarkısı ile başarı elde etmesi "Aleyna Tilki kadar başarılı olur" yorumlarına neden oldu.

Captcha işaretlenmemiş.