Bandicam Nedir? Ne İşe Yarar?

Bandicam Nedir? Ne İşe Yarar?

Bandicam masaüstü ekran hareketlerini kayıt edebilmek için kullanılan bir yazılımdır. Bandicam nedir diyecek olursak; ABD menşeili bir yazılım olan Bandicam, Bandisoft adlı firmaya aittir. Bandicam ile ekran videosu çekebilir, ekran görüntüsü alınabilir.

Masaüstünün bir kısmını veya tamamını ya da istediğimiz oranlarda ayarlayarak kayıt edebilir veya screenshot yani görüntüsünü istediğimiz formatta alabiliriz. En güzel özelliği ise yüksek kalitede oyun videoları çekilebilmesidir.

Yazılımın tek bir dezavantajı vardır. Maalesef program demo nitelikli indirilebilmektedir. Full sürümünü satın almak durumundayız. Bu yıl için programın full sürüm fiyatı 39 dolar civarındaydı.

Program oldukça kullanışlı ve sade yapısıysa piyasada benzerlerine nazaran çok tercih edilmektedir. Bandicam’ı kullanabilmek için bilgisayarınızın minimum bazı şartları taşıması gerekmektedir. Ram boyutunun 512 MB veya üzeri olması, 1 GB boş hafızaya sahip olması, 800*600 çözünürlükte ve 10 bit ekran kartına sahip olması gerekir.

32 veya 64 bit Windows 2003/XP/Vista/7/8/8.1/10 hepsi için kullanılabilir. Bandicam programının en dikkat çekici özelliği çok yüksek çözünürlükte videolar kaydedebilmesidir. 24 saat aralıksız video kaydedebilir tabi bilgisayar hafızası bunu etkiler. 2560*1600 çözünürlükte harika videolar kaydedilebilir.

Sizlere tavsiyem alabiliyorsanız programın full sürümünü almanızdır; ancak bu şart değil. Piyasada demo sürümünü bulmanız kolay olacaktır.
Programı kurmak için; öncelikle demo sürümünü indirin. Ardından setup programını çalıştırın. Devamlı Next diyin. Sonra I Agree tuşunu tıklayın. Son adıma kadar Next diyin. Program yüklendikten sonra Run Bandicam yazısını tıklayıp finish diyin.

Captcha işaretlenmemiş.