Yaz mevsiminin en büyük problemi, insanların aşırı bir şekilde terlemesidir. Özellikle toplu taşıma araçlarında, kalabalık alanlarda istenmeyen durumlara yol açan terleme, günümüzde bazı maddeler tarafından önlenmektedir.

Antiperspirant; ter üretimini azaltan ve ter bölgelerinde oluşan koku ve ıslaklığı önleyen maddelere denir.

ALÜMİNYUM BAZLI TUZ

Antiperspirantların aktif maddesi olan alüminyum tuzları cildin yüzeyindeki nem ile mücadele eder. Geçici olarak ter bezleriyle mücadele eden bu maddeler, ter bezi üzerine yerleşen ve salınan ter miktarını azaltan bir jel oluşturur ve kokuyu da ıslaklığı da geçici olarak önler.

İçeriğinde alkol barındıran antiperspiranlar aktif maddenin daha hızlı kurumasını ve serinlik oluşmasını sağlar. 

DEODORANTLARDA KULLANILIYOR

Antiperspirat krem ve jellerde kullanılırken çoğunlukla deodorantlarda bulunmaktadır. Terlemeyi önlemekle birlikte ter ile oluşacak olan bakteriler de öldüren antiperspirant içerikli ürünler, kötü kokuları etkisiz hale getirerek koku ve ıslaklık durumunu ortadan kaldırır.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Uyarı: 1MilyarBilgi.com'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan www.1MilyarBilgi.com ve ilgili uzman, yazar ve editörler sorumlu olmayacaktır.