LİMON

Ağız kokusunu yok etmek için bir limonu ortadan ikiye bölüp emebilirsiniz. Uygun bir ortamda değilseniz limon aromalı şekerlerden tüketebilirsiniz.

Limon

ELMA

Elma veya aynı özelliği taşıyan armut tüketimi, nefesi temizleme ve tazeleme konusunda etkili bir yöntemdir. İçinde bulunan gıda lifi tükürüğü temizlemeye etkili olmakla birlikte ağızda güzel bir tat oluşturur.

Elma

KARANFİL

Karanfili ağzınızda bir süre bekletirseniz bıraktığı güzel koku ağız kokunuzu bastırır. Aynı zamanda karanfil, diş ve diş eti sağlığı için de faydalıdır.

Karanfil

 

ADAÇAYI

Bir avuç adaçayını sıcak suyun içinde 15 dakika bekletin ve içine biraz nane ruhu katarak gün boyunca dinlendirin. Dinlenmiş suyun içine yarısı oranında içme suyu ekleyip karıştırın ve sık sık ağzınızda çalkalayarak gargara yapın. Ağız kokusundan eser kalmayacaktır.

Adaçayı

MAYDANOZ

Nefesi tazeleme özelliği taşır. Kebabın yanına maydanoz konulmasının sebebi aslında hoş bir görüntü vermesi veya daha renkli gözükmesi için değil, nefesinizi tazelemek içindir. Maydanoz yerine taze olmak şartıyla biberiye de tüketilebilir.

Maydanoz

 

NANE

Özellikle soğan ve sarımsak kokularını yok eden en etkili besindir. Nane bulunmayan bir ortamdaysanız yanınızda her zaman naneli şeker bulundurabilirsiniz.

Nane

 

REZENE ÇAYI

Rezene çayı da ağızdaki kötü kokuyu birebir yok eder. Aynı zamanda yemek yemeden yarım saat kadar bir süre önce tüketirseniz iştahınız açılır.

Rezene Çayı

 

YOĞURT

Gün içinde çok fazla yağlı ve kötü koku bırakabilecek yiyecekler tükettiyseniz günde 1 veya 2 kere tüketeceğiniz yoğurt ile ağızdaki kötü kokuyu yok edebilirsiniz.

Yoğurt

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Not: Yazılan yorumların sorumluluğu yazan kişiye aittir. Yazılan yorumlardan dolayı sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Uyarı: 1MilyarBilgi.com'da yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan www.1MilyarBilgi.com ve ilgili uzman, yazar ve editörler sorumlu olmayacaktır.