Memeler Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 9 Gerçek

Memeler Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 9 Gerçek

Kadınlarda ergenlik dönemi sırasında, östrojen ve büyüme hormonlarınca oluşan memeler, büyük oranda salgı bezleri ve yağ dokudan oluşur.

Memeler hakkında bilinmeyen dokuz gerçek daha var.

1- Bazı kadınlar, meme uyarılması yoluyla orgazm olabilir

İki tanınmış seks eğitimcisi, kadınların yalnız meme uyarımı ile orgazma ulaşabileceğine dair iddialarını desteklemek için derinlemesine bir çalışma yürüttü. I Love Female Orgasm: An Extraordinary Orgasm Guide (Kadın Orgazmını Seviyorum: Sıradışı Orgazm Rehberi) kitabı yazarları Dorian Solot ve Marshall Miller araştırmalarındaki kadınların %1’inin kendi memelerinden herhangi biri ile oynayarak orgazm olabildiklerini belirtti.

2-Memeler tek yumurta ikizlerinden çok çift yumurta ikizleri gibidirler

Herkesin asimetrik özelliklerde uzuvları bulunur: diğerinden daha uzun bir kol, diğerinden daha geniş bir ayak, ve hatta diğerinden daha büyük bir meme. Uluslararası Giyim Bilimi ve Teknoloji Dergisinde yayınlanan bir çalışmada, sağ memenin ortalama olarak sol memeye göre daha büyük olduğu saptandı.

3-Memeler yaklaşık üç tuğla kadar ağır olabilir

Üç tuğlayı tüm gün boyunca taşıyıp, göğsünüzde onlarla uyuduğunuzu hayal edin. Ortalama bir sütyen 0.23 ile 9 kilogram aralığındaki memeleri taşıyabilir. Gerçekten ağır bir yük.

4-Büyük memeler istiyorsanız, muhtemelen para içinde yüzmüyorsunuz

2013 yılında yapılan bir çalışma “maddi anlamda yoksun” ya da daha düşük bir sosyoekonomik yapıdan gelen erkeklerin, daha büyük memeli kadınlar tercih ettiğini gösteriyor.

Düşük sosyoekonomik yapıdaki erkekler, orta sosyoekonomik yapıdakilere göre daha büyük memeli kadınları tercih ediyorken, orta sosyoekonomik yapıdakiler de yüksek sosyoekonomik yapıdaki erkeklere göre daha büyük memeli kadınları tercih ediyor.

Temelde, erkek ne kadar fakirse, o kadar dolgununu istiyor.

5-Memelere herkes bakar. Herkes...

Kadınların ve erkeklerin, göz izleme cihazı ile donatılarak yapılan bir araştırmaya göre, her iki cinsin de bir kadının yüzü yerine memelerine baktığını, ancak erkeklerin çok daha uzun süre baktığını gösteriyor.

Yani kadınlar da kadınların memelerine bakıyor, ancak çok daha hızlı bir şekilde gözatarak.

6-Meme ucu tipi sizin hakkınızda ne diyor?

Klinik olarak sınıflandırılabilen farklı meme türleri vardır. ‘Normal’, ‘düz’, ‘kabarık’, ‘içe doğru’ ve ‘tek taraflı’. Memelerdeki asimetri gibi, meme uçları da birbirleriyle bire bir uyuşmayabilir.

7-Üçüncü bir meme ucu olabilir

Başka bir meme ucu. Üçüncü.
Vücut üzerinde herhangi bir yerde üçüncü bir meme ucunun olmasına politeli denir. Patoloji Günlükleri’ne göre sonuçlar bölgelere göre değişiklik gösterse de insanların yaklaşık %3’ünde fazladan bir meme ucu var. Ulusal Sağlık Enstitüsü, Nadir Hastalıklar Dairesi ABD’de yaklaşık  200.000 kişinin fazladan meme ucu olduğunu tahmin ediyor.

Genellikle ben benzeri bir leke zannedilebildiği ve vücudun herhangi bir yerinde görünebildiği için, bir ayna yardımıyla vücudunuza gözatmanız iyi olabilir.

8-Sigara kullanımı ve gebelik memelerde sarkmaya yol açabilir

Deride hayati öneme sahip olan, elastin adı verilen bir protein; derinin elastik olmasını ve yırtılmadan esneyebilmesini sağlar. Devamlı sigara kullanımı bu proteini yıkarak, memelerin sarkmasına sebep olur. Bunun yanında, 2007 yılında Amerikan Plastik Cerrahi Topluluğu tarafından yapılan bir konferansta sunulan bir araştırma, hamileliğin de memelerde sarkmaya yol açtığını gösteriyor.

9-Tüm sütyenlerinizi elleyebilirsiniz

Hatta, bunun için Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nde bir bölüm var. Top Form isimli bir sütyen üretici fırma tarafından düzenlenen laboratuvar, tüm kaynaklarını sütyen araştırma ve geliştirmeye adamış durumda.

Bu bilgiye katkıda bulun (Üyelik gerektirmez)

Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz